среда, 6 марта 2019 г.


Весна - чарівна пора року! З її приходом все навколо змінюється на краще. З весняним цвітом розцвітає і молодіє душа! Весна – це новий початок життя! Учні 2-А класу КЗ «НВК «Основа» Преображенської сільської ради охоче готувалися до приходу весни: прикрашали класну кімнату, прийняли участь у ФЛЕШМОБІ  креативних освітніх ідей "ДІВЧИНА-ВЕСНА" від освітнього Internet-порталу "Розумний вулик", виготовили аплікації на свято для мами. Сьогодні, 6 березня, у класі провели розважальну програму «Нумо, дівчатка!» Радощів не було меж!!!! Учні співали, танцювали, приймали участь у різних конкурсах.  Кожна дівчинка перемогла у одній із номінацій « Міс Русалонька», «Міс Кмітливість», «Міс Грація», «Міс Попелюшка», «Міс  Зірка естради», «Міс  Модель», «Міс Впевненість».
Нехай перший пролісок
Подарує вам ніжність!
Весняне сонце подарує тепло!
А березневий вітер подарує надію,
І щастя, і радість, і тільки добро!

 


воскресенье, 3 марта 2019 г.

Володіти словом - це дивовижний талант і практично суперздібність! Зі святом всіх, хто здатен приборкати СЛОВО!

пятница, 1 марта 2019 г.


Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League
Кожного року Всеукраїнська екологічна ліга проводить природоохоронну акцію «Збережи первоцвіт». Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні внаслідок незаконного збирання та продажу знищуються мільйони ранньоквітучих рослин. На ринках, вулицях та площах наших міст з’являються продавці перших квітів, що нагадують нам про наближення весни. На жаль, не всі усвідомлюють, якої непоправної шкоди завдано природі, адже ці види рослин є рідкісними або зникаючими.
Зривання первоцвітів наносить велику шкоду довкіллю. Це не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвати стеблину з трьома первоцвітами означає, що загинуло 45–60 насінин. І, як наслідок – відсутність нових квітів. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7–8 років. Сам процес проростання насіння є тривалим і складним. Продавати дикорослі рідкісні види рослин заборонено відповідно до ст. 9 Закону України «Про рослинний світ», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» (ст. 88). У разі продажу «червонокнижних» рослин з порушника стягується компенсація за кожну рослину (від 37 до 62 грн) та накладається штраф (від 510 до 1700 грн) за факт продажу з конфіскацією рослин. Брандушка різнобарвна, підсніжники складчастий та білосніжний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів – усі ці квіти занесені до Червоної книги України. Всеукраїнська екологічна ліга закликає не купувати первоцвіти та берегти природну спадщину нашої країни!